1234567891011

Kulturní centrum

Bílina

MÁJOVÝ JARMARK - HLAVNÍ SCÉNA

Májovky   hlavní scéna

Tradiční akce v areálu lázeňského parku Kyselka v Bílině

3 hudební - Letní amfiteátr (hlavní scéna), U Kádi, Lesní kavárna Kafáč

3 oddychové scény pro děti - Altánek, Palouček, Minigolf 

6.5.2023 od 13:30 hod Letní amfiteátr Kyselka

LIPO Lipo, vlastním jménem Jonáš Červinka, je český básník a rapper. Narodil se 11.dubna 1986, pochází z Liberce, kde spolu s Pauliem Garandem zakládá projekt Básníci před mikrofonem (BPM). Debutová deska BPM Slova vychází v roce 2007 a obsahuje i první výraznější hit - Madam poezie a také další videoklipy jako David, Jeden z mnoha nebo Ostrovy sutin. O rok později v roce 2008 album Slova zremixoval KennyRough, který se stává novým členem BPM. Druhou desku nachystali BPM na rok 2009 a pojmenovali ji Horizonty. Pilotní singl Chill se stává velkým rádiovým hitem a boduje v nejrůznějších hitparádách. Na YouTube se klip Chill stává prvním videem BPM, které překročilo hranici milionu views. Dobře si vede i druhý singl - Horizonty. Za album Horizonty byli BPM oceněni cenou Anděl 2009 v kategorii Hip hop and r n b a získali také 2 nominace na Hudební ceny Óčka 2009. Bohužel v kategorii Objev roku ani Hip Hop and r n b BPM nezvítězili, ale alespoň potěšili fanoušky vystoupením na slavnostním předávání.

TEREZA MAŠKOVÁTereza Anna Mašková se narodila 11.dubna 1996 v Třinci. Pochází z hudební rodiny. Hudbě se věnuje od 7 let, kdy začala studovat zpěv a klavír. Vystudovala obor muzikál na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Ve stejném čase začala hrávat klubové koncerty se svou kapelou. Ve 14letech se probojovala do semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. V červnu 2018 zvítězila v soutěži Česko Slovenská Superstar, díky které se stala novým přírůstkem českého vydavatelství Warner Music, slovensko-manažerského týmu a nahrávacího studia Creative Music House (Peter Graus, Tomáš Zubák, Oliver Žilák). Ještě v roce 2018 se stala jednou z hvězd pěvecké show „Tvoje tvář má známý hlas“ a ve stejném roce začala účinkovat v divadle Činoherní klub ve hře „Sopranistky“. 16. listopadu 2018 vydala své první album s výběrem skladeb, které zpívala v Česko Slovenské Superstar i s ukázkami ze show Tvoje tvář má známý hlas. Následně vydala debutový singl New Me a po něm singl Žár. V roce 2020 vydala své debutové album „Zmatená“, na kterém se nachází úspěšné singly jako např.: Žár, O nás dvou, Láskou se splést… V tom samém roce nazpívala soundtrack k úspěšné pohádce „ Princezna zakletá v čase“. V létě 2021 účinkovala jako předkapela na turné Marka Ztraceného, kde společně odehráli přes 20 koncertů. V současnosti žije v Bratislavě. Tereza momentálně pracuje na své druhé desce, která by měla vyjít příští rok na podzim.

PETR KOTVALDNavštěvoval v rodném Žatci lidovou školu umění (klavír) a současně se učil zpívat u prof. Julie Jindrákové. V čase studií na elektrotechnické průmyslovce Chomutově zpíval se skupinou Scarabeus, v letech 1977–1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň (roku 1978 získal uznání za osobitou interpretaci, o rok později tento festival vyhrál), na Děčínské kotvě vyzpíval v roce 1980 druhé místo. Zároveň studoval na elektrotechnické fakultě ČVUT a v roce 1984 dosáhl titulu inženýra. Spolupracoval s Miriam Hruškovou a její skupinou Motor. Na jeho hlasový projev měl velký vliv hlasový pedagog František Tugendlieb, s nímž se seznámil v Jihlavě, základy pohybové průpravy získal u choreografky Věry Veselé, vedoucí Chrudimského tanečního studia. Od roku 1981 se stali Hložek s Kotvaldem členy orchestru Karla Vágnera a po boku Hany Zagorové si rychle získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky (Vágner – Žák) se stala nejprodávanější československou nahrávkou všech dob na gramofonových deskách. Zpívali ve dvojici, popřípadě ve trojici s Hanou Zagorovou, oba měli rovněž sólové ambice.  V roce 1986 zahájil svoji sólovou dráhu a od té doby vystupoval se svou vlastní skupinou Trik. Skupina spatřila světlo světa v první polovině června roku 1986, skupina měla jako svého hosta po tři roky Hanu Křížkovou. Skupina ho doprovázela do roku 1996 a nově od roku 2012 ho doprovází stejnojmenná kapela složená z členů skupiny Artmosphere. Sotva by se našel jiný český zpěvák, který by současně interpretoval písně od Kate Bushové a Charlese Aznavoura, Carole King, Stinga a Paula McCartneyho. Z této nostalgie vzešlo album Pan zpěvák s písněmi od Charlieho Chaplina, George Gershwina, Jacquese Brela, Tima Hardina, ale i Stevieho Wondera, Freddieho Mercuryho a Eltona Johna.

SUPPORT LESBIENS - Držitelé několika cen Anděl, poslední z řad ocenění získali v kategorii Rock and pop za nejlepší album roku - K.I.D. (2016). Autoři nespočtu zlatých desek a no. 1 hitů patří již přes dvacet pět let k nejúspešnějším tuzemským formacím. Nespoléhají ale jen na osvědčené "staré" hity a svoji pozici neustále posilují novými nahrávkami, kterými atakují radiové hitparády, prodejní žebříčky i nominace na hudební ceny. Z posledního alba Glow vyšly 4 singly (Movin’ On, Brighter Day, Ocean a Little By Little), všechny zmiňované písničky patřily do TOP 5 nejhranějších skladeb v českých rádiích. Věnují se aktivně i charitativní činnosti (dlouhodobá spolupráce s Avon, IKEM, Registr dárců kostní dřeně, aj.). Do svého repertoáru zařadili postupně i česky zpívané písně, které publikum přijalo více než dobře (Pohádka, Řeka, Země, Skořicová, Hazardér - textová spolupráce s Xindlem X, aj.). Kapela, která ma za sebou nespočet vystoupení v Čechách, ale i v zahraničí. První česká skupina, která zazněla na hudební televizní stanici MTV - vítězové prestižní hitparády World Chart Expres a zároveň Artist Of The Week stanice MTV. Největší hity skupiny - In Da Yard, Sweet Little Something, Bet My Soul, Cliché, Pohádka, Movin’ On, Brighter Day, Little By Little.

LEOŠ MAREŠ - Leoš Mareš uvádí od roku 1998 Ranní show Evropy 2 s Patrikem Hezuckým. Moderoval také zábavnou show Talentmania, pěveckou soutěž Česko Slovenská Superstar, třetí řadu Česko hledá SuperStar, soutěž Big Brotherhitparádu EsoX FactorHlas Česko Slovenska, či slavnostní vyhlášení ankety Český slavík a Ceny Anděl 2012 a 2014. Leoš Mareš usedl také do poroty show Česko Slovensko má talent, ve které vystřídal herce Martina Dejdara. Je jedním z pěti porotců v SuperStar 2020. Jeho první odmoderovaný příspěvek byl v pořadu Prásk – drby ze showbyznysu. Natočil také čtyři alba, na kterých se nacházejí mimo jiné i duety s Martinou Balogovou či Terezou Kerndlovou. Sám sebe nepovažuje za zpěváka. Dne 11. ledna 2010 byl jmenován šéfredaktorem týdeníku Spy, kde působil pouhé dva týdny. V roce 2015 měl svou vlastní talk show a zúčastnil se s Katarínou Štumpfovou soutěže České televize StarDance …když hvězdy tančí, kde došel do 8. kola. Zahrál si také ve filmu. V roce 2003 Jak básníci neztrácejí naději a 2016 Jak básníci čekají na zázrak, tedy v pátém a šestém díle série. V roce 2017 se objevil v dalších dvou celovečerních filmech, první je koprodukční romantická komedie Všechno nebo nic režisérky Marty Ferencové a druhým je hudební film Dušana Rapoše Muzzikanti, kde vytvořil společně s Patrikem Hezuckým dvojici příslušníků Policie. Roku 2017 se uskutečnil jeho jediný koncert v životě ve Fóru Karlín. Po úspěchu koncertu ale svůj úmysl přehodnotil a uspořádal několik dalších koncertů, z nichž ty největší byly třikrát vyprodaná O2 arena v roce 2018. Jeho koncerty mají ale spíše formu velké show, zve si mnoho hudebních hostů, v O2 aréně s ním zazpívali například Karel GottMarek Ztracený, Queenie a další. Na podzim 2018 nazpíval upravenou verzi písně „Být stále mlád“ s Karlem Gottem. Z duetu se stal hit. V šesté řadě SuperStar usedl za porotcovské křeslo. Poprvé se stal porotcem a nemoderoval.

Vytvořeno 9.3.2023 10:46:22 | přečteno 132x | voitova