1234567891011

Kulturní centrum

Bílina

4TENOŘI - Vánoční koncert

Pořadatel: Kulturní centrum Bílina
Místo konání: Městské divadlo
Datum konání: 13.12.2023 od 19:00 hodin
Vstupné: Vstupné: přízemí 890 Kč, 690 Kč, balkón: 490 Kč
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba
Anotace: vánoční koncert v Městském divadle
Koupit vstupenku:
Vánoční koncert - 4 tenoři.jpg

Podrobný popis:

Sólisté: 

Marian VOJTKO, Pavel VÍTEK, Michal BRAGAGNOLO, Jan KŘíž

4TENOŘI - Vánoční koncert

4 Tenoři je seskupení sólistů českého hudebního divadla. Kvarteto bylo založeno v roce 2017 producentem Janisem Sidovským. V roce 2018 natočili videoklip Už z hor zní zvon, o rok později vydali singl Mně sílu dáš, který renomovaný hudební magazín Headliner označil za nahrávku měsíce. V roce 2020 u vydavatelství Supraphon nahráli debutové album, za které obdrželi Zlatou a Platinovou desku. 

Druhé albumLáska prývyšlo v říjnu 2022 a během dvou měsíců získalo ocenění Zlatá deska. Jejich videoklipy na YouTube dosud zhlédlo více než 7 miliónů diváků.

4 Tenoři na koncertech vystupují s Unique Quartet a doprovodnými hudebníky. Příležitostně spolupracují také s Českým národním symfonickým orchestrem a s Filharmonií Bohuslava Martinů pod vedením dirigentů Marcella Roty nebo Leoše Svárovského. Nazpívali duety s Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou nebo Monikou Absolonovou. 

Během své dosavadní koncertní činnosti 4 Tenoři 2x vyprodali pražské Forum Karlín a stovky dalších sálů v České a Slovenské republice, včetně nádvoří Bratislavského hradu, Velké synagogy v Plzni nebo Národního divadla v Brně. Zazpívali mimo jiné na významných hudebních festivalech - Klášterecké hudební prameny Jaroslava Svěceného, 68. music festival Piešťany nebo Talichův Beroun.

Sólisté: Marian VOJTKO, Pavel VÍTEK, Michal BRAGAGNOLO, Jan KŘÍ


Vstupné: přízemí 890 Kč, 690 Kč, balkón: 490 Kč