Ceník služeb
Kontakt
Ke stažení

!!!Abonmá JARO 2020 v předprodeji od 11.12.2019 v IC Bílina!!!

  Zobrazit - místo:    datum od:    datum do:   
DAP Praha - Čert a Káča
16.03.2020 9:00     Městské divadlo

DAP PRAHA - ČERT A KÁČA

ŠKOLNÍ PŘEDSTAVENÍ, PRO VELIKÝ ZÁJEM PŘIDÁNO DRUHÉ OD 10:30 HOD.

 

Kdo by neznal pohádkovou Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to  řízná, rázovitá lidová postava.

      Káča v  naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny.

S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od  kněžny. Ta jim ho již  čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá... Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat. Ví, že Káča moc ráda tancuje a celý rok se těší na posvícenskou tancovačku. Schválně ji v ten den zavalí prací, aby jí pokazila jí radost a znemožnila jít k muzice. To je poslední kapka a  temperamentní Káča  v spravedlivém hněvu poví kněžně od plic, co si o ní myslí. Ta v záchvatu zlosti vyhodí Káču ze služby. Rozvážnější Jirka vidí, že se jim povolení k sňatku vzdaluje a přemlouvá Káču, aby šli společně za kněžnou a odprosili ji. To svéhlavá Káča odmítne  pohádá se ještě i s Jirkou.

Káča osamí, z hospody je již slyšet muzika,  na tancovačku nechce jít sama. Tu se zčistajasna objeví neznámý pocestný a  dá se s Káčou do řeči. Nešťastné děvče mu vylije srdce a onen neznámý, který se představí jako vysoký úředník Nejvyššího pána jí slíbí, že jí s jejím trápením pomůže. Jenom prý musí jít panenka s ním a on ji domluví u Nejvyššího pána audienci a ten kněžně nařídí povolení k svatbě vydat. Ozve se pekelný kvapík, neznámý popadne Káču a fofrem s ní odtančí pryč. Kdo je onen pocestný a kam Káču odnáší je asi všem jasné.

Jak si naše Káča poradí s čertem?  Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v našem představení.

Potěší vás řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, například s čertovským vrátným u pekelné brány, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

     Naše představení je již sedmá pohádka, kterou pro naši agenturu napsala známá spisovatelka a autorka televizních her Božena Šimková. Zúročila v ní letitou zkušenost s mnoha svými televizními i divadelními pohádkami, vzpomeňme například večerníčky Krkonošská pohádka. Všechny se vyznačují krásnou, květnatou češtinou. Zkušená autorka umí napsat příběh srozumitelný pro malé diváky, který zároveň pobaví i dospělé.

VSTUPNÉ: 45 Kč

 

 


 
Divadlo Skaláček - Zvířátka a loupežníci
22.03.2020 15:00     Městské divadlo

Divadlo Skaláček - ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI

Klasická pohádka ztvárněná ochotnickým divadélkem Skaláček z Tisé.

 

Vstupné na místě: 50 Kč


 
Divadlo Járy Cimermana - Záskok
28.03.2020 19:00     Městské divadlo

DIVADLO JÁRY CIMERMANA - ZÁSKOK


 
>> Přehled lístků
MDAgentura - ČARODĚJKY V KUCHYNI
23.04.2020 19:00     Městské divadlo

MDAgentura - ČARODĚJKY V KUCHYNI

Urážky jsou pikantnější než připravované pokrmy, výpady ostřejší než chilli paprika, atmosféra hustější než bešamelová omáčka...
Kdo koho utáhne na vařené nudli? Je špikovací jehla dobrá zbraň? Co "dobrého" si dámy naservírují?
To všechno zjistíte v brilantní komedii kanadské autorky.

Hrají:
Veronika Žilková / Sandra Pogodová
Michaela Dolinová
Ladislav Ondřej /Vincent Navrátil
Milan Duchek

 

VSTUPNÉ: přízemí 250 Kč, balkon 200 Kč


 
>> Přehled lístků
Studio Ypsilon - Rusalka nejen podle Dvořáka
19.05.2020 19:00     Městské divadlo

STUDIO YPSILON - RUSALKA NEJEN PODLE DVOŘÁKA ANEB KDO JE STARÁ HÁTA

Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák, zvlášť když Princ už je trochu ve věku? / Dvořákova opera se stala inspirací k ypsilonské inscenaci na téma problematického světa mytických postav a komplikovaného světa lidí. Navíc je plná odboček i asociací jinam. Ypsilonkovská travestie slavné opery.

hrají: Martin Dejdar, Jana Synková nebo Jaroslava Kretschmerová, Jiří Lábus, Barbora Skočdopolová nebo Markéta Častvaj Plánková, Lenka Šebek Loubalová, Petr Vacek, Jan Jiráň, Ondřej Ruml, Petr Vršek, Zuzana Měsíčková, Jana Šteflíčková, Renata Rychlá, Jan Bradáč, Jiřina Vacková a Miroslav Kořínek 

 

VSTUPNÉ: sál 450 Kč, balkon 400 Kč


 
>> Přehled lístků
 
za měsíc Únor 15079 navštěv  
RSS kanál s programem


FOTOGALERIE